Kim jesteśmy?

Jesteśmy organizacją harcerską, która od piętnastu lat organizuje wodniackie wyprawy i szkolenia dla harcerzy a także osób z poza organizacji harcerskich. Spływy kajakowe nieznanymi i trudno dostępnymi szlakami to nasza specjalność. Swodowaliśmy także kilka własnych konstrukcji. katamaran, ożaglowaną tratwę Kon-Tiki czy wreszcie w tym roku tratwę o napędzie mechanicznym, którą przepłyniemy w poprzek Polski.

Do naszych podstawowych celów należą:

Co robimy?

Zorganizowaliśmy ponad siedemdziesiąt spływów kajakowych, przepływając blisko 5000 km. Organizujemy także kursy wodniackie ułatwiające organizację spływów wielu środowiskom harcerskim. Przeszkoleni harcerze mogą łatwo samodzielnie organizować spływy pod naszym patronatem dzięki dostępowi do sprzętu Ośrodka.

W lipcu 1999 roku na dobre zajeliśmy się żeglarstwem, wodując katamaran własnej konstrukcji.

W sierpniu 2000 r. zorganizowaliśmy tygodniowe warsztaty żeglarskie - Katamaran 2000, które od tego czasu odbywają się co roku.

W 2003 roku podjęliśmy nowe wyzwanie - odbyło się pierwsze szkolenie windsurfingowe.

W styczniu 2006 roku podjęliśmy próbę zimowego pływania, sprawdzając swoje możliwości na pokrytej lodem rzece Warcie...

W lipcu 2008 roku zbudowaliśmy replikę legendarnej tratwy Kon-Tiki opływając nią całe jezioro Lednica wykorzystując siłę wiatru.

Latem 2009 roku odbyła się morska wyprawa Cruciatus 2009 na Morze Śródziemne.

W 2010 roku jeden dh Przemysław Makiłło z HOKTW przepłynął Wielką Pętlę Wielkopolską.

W tym roku płyniemy tratwą w poprzek Polski a dzięki temu serwisowi mogą Państwo nam towarzyszyć...

Jak do nas dołączyć?

To proste... Wystarczy się z nami skontaktować. na adres e-mail: hoktw ( a ) tlen.pl

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i nowe znajomości. Podczas rejsu staramy się mieć dostęp do internetu i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Z radością odbieramy także e-maile ze zdjęciami, wykonanymi z brzegu, przez napotkane podczas naszych wypraw osoby ... :)

23.09.2020 // przygoda.nazwa.pl/HOKTW